طراحی عملیات بهسازی و زیباسازی پیاده راه خیابان ارم در حال انجام است


یکی از مسیرهایی که در شهرداری منطقه ۱ در حال پیگیری مستمر میباشد شناسایی ظرفیتهای موجود منطقه جهت احداث فضاهای شهری با محوریت حضور پیاده و حتی المقدور تعریف مسیرهای پیاده روی امن (روحی و جسمی) و دوچرخه سواری در راستای تحقق شعار شهر انسان محور میباشد.
با این هدف فضاهایی شناسایی شده و پس از بررسی های کارشناسانه پیرامون رفع موانع تملکی،مسیرهای دسترسی، ضریب نفوذ و البته بعد فرامنطقه ای فضا اولویت بندی شده و طراحی آنها صورت پذیرفته است.
یکی از این فضاها که میتواند تغییراتی محسوس در بافت میانی شهر (به لحاظ جغرافیایی) ایجاد کند خیابان خبرنگار است.
ظرفیتهای بالقوه این مسیر همچون همجواری با دیواره رودخانه خشک ، دید بصری به باغات و پارک حاشیه ای ضلع شمال بلوار چمران،همجواری با قسمتی از باغات قصردشت،مسیر مشجر حاشیه ای و دسترسی های قوی از خیابان قصردشت تاکنون مغفول مانده و مورد بی مهری واقع شده است.
با توجه به شاخصه های نام برده شده طراحی فاز ۱ و ۲ این مسیر به اتمام رسیده ، و در اداره طراحی شهری مورد تایید قرار کرفته است و در حال طی روند اداری جهت انتخاب پیمانکار قرار دارد.
انشالله در راستای تحول پروژه های عمرانی سطح منطقه ۱ عملیات اجرایی این‌پروژه نیز طی ۱۰،۱۵ روز آینده شروع خواهد شد و به فضل الهی در دهه فجر به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

امور ارتباطات و فرهنگی شهرداری منطقه یک شیراز

منبع : شهرداری منطقه یک شیراز
۳۰۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است