تاریخ درج : شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱
در بازدید سر زده استاندار فارس از شهرداری منطقه یک شیراز مطرح شد:
ایجاد پنجره واحد برای تسهیل صدور پروانه ساخت در شیراز
استاندار فارس به همراه  هیات همراه در بازدید سر زده از شهرداری منطقه یک شیراز ضمن دیدار چهره به چهره با شهروندان و کارکنان، از نزدیک در روند ارائه خدمت و انجام امورات قرار گرفت و افزود: برای صدور پروانه ساختمانی باید از 34 دستگاه اجرایی استعلام اخذ شود،که مقرر گردید با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز پنجره واحد برای تسهیل در این امر ایجاد کنند.
دکتر محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در بازدید سرزده از شهرداری منطقه یک در روز سه شنبه 9 اسفند ماه 1401 ضمن قدردانی از زحمات شهردار وکارکنان منطقه یک شهرداری شیراز افزود: چند نکته به شکل شایع در بازدید امروز مورد سوال و مطالبه مردم بوده که مهم ترین آن بحث تاخیر در صدور پروانه ساختمانی است که با توجه به مصوبه جدید شورای اسلامی شهر شیراز و دو مرحله ایی شدن فرآیند صدور پروانه امیدواریم که از ابتدای سال آینده این مشکل مرتفع گردد.
وی یکی از دلایل طولانی شدن فرآیند های صدور پروانه را استعلام های مختله از دستگاههای اجرایی عنوان و اضافه کرد:طبق قانون شهرداری ها باید برای صدور پروانه از برخی سازمان ها استعلام اخذ کنند ،طبق اعلام مسئولان برای صدور پروانه از 34 دستگاه اجرایی استعلام می شود لذا مقرر شد شهرداری و شورای اسلامی فضایی را به منظور ایجاد پنجره واحد فراهم کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که از ابتدای سال آینده شاهد راه اندازی پنجره واحد صدور پروانه در شهرداری شیراز باشیم، گفت: با ایجاد پنجره واحد شهروندان حین مراجعه به این مراکز که نمایندگان همه دستگاه های ذیربط حضور دارند، به صورت یکجا خدمات لازم را دریافت خواهند کرد.
استاندار فارس با بیان اینکه برای حل برخی از مشکلات مردم راهکار قانونی وجود دارد، افزود: برخی از مراجعان اطلاعات و آگاهی کافی نسبت به قوانین را ندارند که منجر به سرگردانی آنها می شود.
وی خواستار ایجاد دفاتر راهنمای مراجعان با استفاده از قوانین شد و گفت: فردی دلسوز،آگاه، با تجربه و با انگیزه برای حل مشکلات مردم در این دفاتر مستقر شود وتلاش شود کارنامه فعالیت های سازمان حاکی از حل مشکلات باشد، ان شاء الله از ابتدای سال آینده شاهد راه اندازی این دفاتر باشیم
استاندار فارس با اشاره به اینکه بخشی از باغات شیراز در محدوده شهرداری منطقه یک قرار دارد و با توجه به استقرار ستاد باغات در این مجموعه قرار دارد،گفت: مدیریت استان با قطع یک درخت هم قاطعانه مخالف است، نباید فضای سبز شیراز را که یکی از برتری ها  و برجستگی های این شهر بوده را از دست بدهیم.
ایمانیه گفت: در تلاش هستیم تا با رفتارها و قوانینی که وجود دارد ضمن حفظ مالکیت  و حق مردم از قطع درختان جلوگیری کنیم،افزود: تحقق این موضوع به تدابیر ویژه نیاز دارد که امیدواریم مصوبات شورای شهر در کنار همکاری شهرداران محترم کلیه مناطق شیراز به ویژه مناطق یک و شش در راستای این مهم باشد.
ایمانیه به گلایه گلایه مراجعان در خصوص افزایش عوارض هم اشاره و اضافه کرد: اخیرا طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ، میزان افزایش عوارض در سال مشخص شده و شورای اسلامی شهر شیراز هم در این موضوع همراهی مناسبی داشته است.
استاندار فارس خاطر نشان کرد: هر گونه افزایش عوارض و افزایش دریافتی که خلاف مصوبه مجلس بوده، قابل شکایت است و در صورت مشاهده با اطلاع به دستگاه های نظارتی و بازرسی استانداری نسبت به پیگیری آن اقدام خواهد شد.
در حاشیه این بازدید عبدالصالح رستم زاده شهردار منطقه یک شیراز ضمن ارائه گزارش عملکرد به اقدامات این منطقه در خصوص رفع مشکلات شهروندان از جمله برگزاری 4 جلسه دیدار مردمی در هفته به میزان 12 ساعت که یکی از این جلسات با حضور عضو و ناظر شورا در منطقه برگزار می شود اشاره کرد و گفت: در این جلسات تلاش می شود تا مشکلات و درخواست های مردمی در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف گردد.
شهردار منطقه یک از دیدارهای هفتگی محلات به اتفاق ناظر شورا در منطقه، معاونین و مسولان واحدها  با توجه به درخواست های یاوران شورا و برنامه ریزی های انجام شده به عنوان یکی دیگر از راهکارهای رسیدگی به درخواست های مردمی اشاره کرد و افزود: بازخوردهای خوبی از این بازدیدها داشتیم و مشکلات بسیاری از شهروندان در محل و بدون مراجعه به شهرداری حل شده است.
روابط عمومی شهرداری منطقه یک شیراز

سامانه ها
پیوندها
نشانی
چهارراه خلدبرین، جنب پارک خلدبرین
36476703_36476044
36476034
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد

آخرین به روزرسانی پورتال: ۱۴۰۲/۰۱/۰۸